Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон деновиве се во Кумбри, каде што го поминуваат времето во руралните делови и се дружат со локалното население.

Кејт при посетата на една фарма покажала како се снаоѓа во шишањето на овците, а снимката како англиската принцеза ја стриже овцата, го обиколи светот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.