Ова е вистинска реткост, двајца другари седат во кафуле во Никшиќ, Црна Гора и одеднаш попушта аквариумот кој се наоѓа точно зад нив.

Денот почнува сосема нормално, вработените работат а гостите уживаат, пука стаклото на аквариумот кој е од големи размери и цела вода завршува на двајцата другари, сето тоа е снимено од безбедносната камера. Како што пренеуваат тамошните портали, не знаат што е причината за пукањето на аквариумот, но кафулето било што туку реновирано и отворено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.