Несекојдневен настан се случил во српскиот град Крагујевац. Како што пренесесува „Курир.рс“,

Тоа бил вистинка швалерска драма. Еве што се случило.Во главната улога била една медицинска сестра која повремено работела во Германија.Таа си имала сопруг и двајца швалери.Една вечер додека првиот  швалер и бил нагости дознала дека тој ја изневерува со друга девојка. Тоа многу ја повредило и почнала да го напаѓа и да му се дере.Но , и тоа не ја задоволило па му вртела на вториот љубовик, кој за среќа не и се јавил бидејќи бил во кафеана.

Тогаш се сетила дека има и сопруг и го повикала да го истепа швалерот за кого кажала дека е кредец кој влегол во куќата. Мажот на швалерот му сршил неколку заби и коски а кога стигнала полицијата двајцата биле приведени.

Мажот сепак дознал за измамата и сега се разведуваат.

 

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.