Хрватите веќе некое време во 20 часот излегуваат на своите балкони и им аплаудираат на оние кои се борат против коронавирусот.

Па така, жителите на Мокошице одлучиле попатно да му оддадат почит и на Оливер Драгоевиќ.

Имено, излегле на своите балкони и во еден глас ја испеале „Цесарица“, еден од најголемите хитови на Оливер.

Потоа гласно аплаудирале и така им се заблагодариле на медицинските лица и на сите оние кои секојдневно придонесуваат во борбата против коронавирусот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.