Тие изгледаат недостижно, а токму таа блага ароганција ги привлекува мажите. Експерти за астрологија одделуваат три хороскопски знаци во кои се раѓаат најпривлечните жени.

1. Близанци

Жената Близнак точно знае како да привлече нечие внимание. Со љубезен и интересен начин за неколку секунди таа успева да ги воодушеви сите околу неа, едноставно тешко некој да ѝ одолее на шармот.

2. Лав

Лавовите зрачат со добро расположение и поради тоа се во центарот на секоја забава. Кога станува збор за флертување, Лавиците глумат недостижни и токму таа блага ароганција ги привлекува мажите. Со својот шарм тие лесно можат да го освојат скоро секој маж, без никакви проблеми.

3. Риби

Жената Риби е романтичар и мечтател, а со таквото однесување лесно го привлекува вниманието на мажите. Срамежливо се смее, „фрла“ кратки флертувачки погледи, а на таа тактика „паѓаат“ скоро повеќето мажи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.