Снимкa, на коja јасно се гледа како младоженецот ја удира невестата додека послужува свадбена торта, го обиколи светот.

Објавена е на Интернет во втората половина на февруари, а веќе е прегледана повеќе од 1.200.000 пати.

Инцидентот избувнал кога на младенците се хранеле со парчиња од тортата.

На безопасно шегување, манијакот облечен во одело на младоженец и удри шлаканицата на својата сопруга пред сите гости. Тие ги развојуваат, но не им требаше многу, бидејќи невестата скоро се онесвести.

Штом невестата се поврати од шамарот и шокот, тие продолжија да стојат еден покрај друг евидентно несреќни.

Првиот од коментарите под видеото, се чини, носи јасна порака.

Госпоѓо, ова е знак од Бога да бегате и никогаш да не се вратите назад – стои во коментарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.