Откако почна да се спроведува изолацијата поради ширењето на коронавирусот во Индија, нивото на загадување на воздухот нагло се намали.  Во моментов жителите на делови од северот на Индија велат дека за прв пат по 30 години јасно се гледаат Хималаите оковани во снег, кои се на 200 километри оддалеченост од нив.

извор: sbs.com.au

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.