Хари не можел да прифати колку лошо неговата сопруга се справува во улогата на аристократијата. Се плашел дека Меган ќе го напушти и ќе го земе со себе синот Арчи.

Сите овие околности во еден момент го натерале да оди на терапија кај психијатар и тоа во моментот кога престојуваа во Канада во текот на Божиќните празници, откри извор.

Меган лесно го искористила тоа, убедувајќи го дека е најдобро за нив да се откажат од своите должности и да си одат по свој пат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.