Синот на српската пејачка Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ за прв пат проговорел за настанот кој му го промени животот и кој можеше да заврши трагично. Во 2000-та година, кога тој имаше осум години, беше киднапиран од Земунскиот клан. За да го ослободат, неговите родители морале да платат откуп од 2,5 милиони марки.

Тој вели дека неговите родители често му зборувале за тој настан.

Кога ќе излезете како победник од таква тешка ситуација, тогаш сте многу посилен, истакнал Стефан кој во минатото никогаш не сакал да ја коментира оваа тема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.