Српската пејачка Гога Секулиќ денес на свет го донесе своето прво дете. Таа се породи во приватна клиника во Цирих, а таа и бебето се добро.

Како што пишуваат српските медиуми, Гога е одлична, а бебето добило оценка 10. Нејзиниот син доби необично име, односно две имиња –Василиј Андреј.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.