Манекенка Синди Крафорд наполни 55 години, но секој ден добива комплименти за нејзиниот се уште совршен изглед. Таа жареше и палеше на модните писти во деведесеттите години.

Нејзиното појавување на насловната страница на бразилскиот „Вог“, како и во едиторијалот, го покажува токму тоа. Судејќи според реакциите на јавноста, моделот изгледа беспрекорно: „Икона“, „Убава“, „Најубавата манекенка досега“, „Останав без здив“, се коментарите на официјалната страница на Инстаграм на бразилскиот „Вог“ .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.