Трудната Ана Ивановиќ стигна на венчавката на нејзиниот брат Милош. Светкавиот фустан суптилно го покажал нејзиното трудничко стомаче, додека таа на високи потпетици влегувала  во сала.

Ана дошла со своите родители, бидејќи нејзиниот Швајни работно е зафатен и нема да дојде на свадбата. Причината е натпревар кој ќе го игра вечерва.

Драгана Џајиќ и братот на Ана Ивановиќ денеска ќе се заколнат на вечна љубов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.