Видео кружи на социјалните мержи преку кое е прикажана состојбата со која се соочува власта во борбата со ковид-19, лажниот пи-ар и желбата за брзи избори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.