Глумците од Македонски народни приказни во хумана мисија.

Неделава одржуват претстави во Домот на културата во општина Ѓорче Петров се со една цел, да му помогнеме на нашиот сограѓанин Момо Николоски на кој му е дијагностицирана тешка болест.

Општината, преку основните училишта ги организираше ученците да ја посетат театарската претстава, да уживаат во изведбата на актерите, а со симболична сума да помогнат и да бидат хумани.

Собраните средства од изведбата на хуманитарната претстава се наменети за лекување на Николоски.

Ги повикуваме сите хумани граѓани кои се во можност да донираат на следната донаторска сметка: 200003411779440

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.