Гладна мечка е снимена пред неколку дена во близина на градот Каведаго, во близина на Тренто во Италија, кога дошла во блискиот ресторан во потрага по храна.

Сопственикот на ресторанот ја снимал мечката како гледа низ прозорецот на ресторанот и пребарувала по кантите за отпадоци.

Мечката потоа се вратила во шумата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.