На социјалните мрежи граѓаните поставија видео снимка на која се гледа како се фрла ѓубре и отпад во река во Куманово и револтирани реагираат, надлежните да ги санкционираат ваквите постапки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.