Жителка на Колумбија ја заглавила главата меѓу решетките на метална врата во градот Переира. Несреќната жена наводно ги шпиунирала соседите, па се заглавила и чекала да ја спсат цели пет часа. Ја спасиле пожарникари.

Оваа жена беше заробена цели пет часа бидејќи беше љубопитна. Ја интересираше дали нејзиниот сосед е дома и ја пикнала главата, напишаа пожарникарите на социјалните мрежи.

Не е познато што се случило по спасувањето. На социјалните мрежи коментираат дека се надеваат оти ја научила лекцијата за приватност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.