Габриел Бајрам, син на Амди Бајрам на својот профил на „Фејсбук“ му го честиташе роденденот на својот син. Тој му подарил „порше“, но му порача да се заколне во џамија дека нема да вози над 150 километри на час.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.