Наставникот по музичко образование Томислав Цвртила од Вараждин настапи со детскиот хор, изведувајќи уникатна изведба на „Bohemian Rhapsody“.

Но, публиката била воодушевена од тоа што наставникот бил маскиран токму во Фреди Меркјури.

Неговиот настап брзо стана хит на Балканот и доби многу позитивни коментари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.