Оваа фотографија на која се гледа како спие еден студент додека траат предвањата на факултетот го насмеа светот.

Фотографијата кружи на интернет и го насмеа светот и тоа затоа што еден студент заспал на масата, а другиот ја ставил главата врз него.

Некои од студентите оваа спиење го нарекоа “next level“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.