Фотографија направена во Велика Британија го обиколи светот. На неа се гледаат баба и дедо, кои се во изолација, и нивните внучиња кои дошле да ги поздрават преку стакло за да ги расположат.

Парот ги става дланките на стаклената врата, а двете мали девојчиња го прават истото однадвор и им праќаат бакнежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.