Фотографијата која веднаш доби над милион лајкови е направена во ирскиот град Дргоеда. Ова е малиот Фаолин, по галски „мал волк“, кој имаше само неколку дена кога неговиот дедо дојде да се запознае со него. Но, поради светската пандемија, дедото го запозна Фаолин само низ прозорец.

Три генерации со социјална дистанца, додека мојот татко за прв пат го гледа својот прв внук, напиша неговата мајка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.