Фотографијата од Кејт и Вилијам како во када се капат заедно со нивното дете, ја шокира јавноста. Но, сепак, станува збор само за паметна промоција на млада фотографка, која за да привлече што поголема публика, искористи двојници кои што го прикажуваат кралското семејство на најсмешен начин.

Погледнете ги фотографиите на Алисон Џексон:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.