Иако божиќните елки се во центарот на вниманието, постојат многу други начини да го украсите вашиот дом во овој период. Ова важи сега, но важело и во минатото. Иако сигурно знаете како денес се украсуваат домовите за време на новогодишните и божиќните празници, најверојатно не сте виделе како изгледало тоа во минатото. Погледнете ги овие винтиџ фотографии од божиќните декорации во 60-тите и 70-тите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.