Пожарникарите во градот Верл во Германија морале да се справат со необичен инцидент. Тие добиле итен повик за да помогнат откако цистерна со течно чоколадо се излеала на улица. Цистерната на локална фирма за производство чоколадни колачи се преполнила и околу еден тон чоколадо истекло на улица.

Еден тон чоколадо истече во дворот, а од таму на улица, изјави портпаролот на градската противпожарна служба на Верл.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.