Според Мери Дајмонд, мајсторка за фенг шуи, законот за привлекување можеме да го прошириме на целиот дом и со тоа брзо да ги оствариме нашите цели.

За да привлечете финансико изобилие во 2020 година, како и семејна среќа, во домот треба да ги внесете следниве симболи:

1. За поскладни односи со семејството, пријателите и партнерот

Во северозападниот дел на дневната соба ставете фотографија од семејството (или од вас со вашиот партнер) и бел кварцен кристал.

2. За поголем прилив на пари во куќниот буџет

Поставете мала фонтана со вода или предмет со златен сјај во југоисточниот дел на дневната соба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.