Mилорад Улемек Легија е осуден како организатор на убиствотото на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ.

Тој од затвор треба да излезе 2044 година кога ќе има 74 години. Тој казната ја издржува во еден од најдобро чуваните затвори „Алкатраз“. Еднаш неделно смее да му доаѓа неговата сопруга Ана каде имаат и посебна соба да бидат интимни.

Ана и Легија имаат три ќерки.

Легија во слободно време во затворот слика а деновиве може и да се погледне и во серијата „Породица“ посветена на апсењето на Миллошевиќ каде неговиот лик го игра актерот Вук Костиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.