Иако принцот Чарлс и принцезата Дајана дале се од себе за да ги направат своите синови еднакви во сè, постарите членови на кралското семејство и персоналот им работеле зад грб.

Новиот документарен филм за животот на принцот Вилијам и принцот Хари открива сè за нивното детство и за начинот на кој ги воспитувале принцот Чарлс и покојната принцеза Дајана. Строго чуваните тајни на британското кралско семејство сега се појавија во јавноста.

Имено, иако покојната принцеза Дајана и принцот Чарлс решија да ги одгледаат своите синови на ист начин, и дека принцот Хари ќе ги има истите можности како неговиот постар брат кој ќе стане крал, интервенирала кралицата Елизабета Втора.

Тие тврдеа дека Вилијам е нивната иднина, тоа што го прават Чарлс и Лејди Ди нема смисла, па тие се потрудија да му обезбедат подобро образование.

Покрај тоа, Вилијам помина повеќе време со својата прабаба.

Извори блиски до кралското семејство откриваат дека кавгите меѓу принцовите продолжувале со години – од времето кога принцот Хари започнал да се дружи со Меган Маркл.

Можеби Меган и Хари не размислуваа добро кога треба, но сакаат да бидат среќни. Кој може да ги обвини за тоа? вели изворот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.