Луда забава се случувала во хотелот „Вила Парк“ во Струмица по победата на Стево Пендаровски на претседателските избори. Ексклузивното видео кое присутни го доставија до редакцијата на „Економски Лидер“, прикажува каква забава организирал Вице Заев за изборната победа.

Во видеото можат да се слушнат познатите турбо-фолк хитови како „Не може нам нико ништо“, а присутните во транс му скандираат на братот на премиерот „Вице, Вице, Вице“. Во исто време, неколку жени качени на маса ја пеат и песната „Еј Зоки, Зоране, Струмица е со тебе“, турбо-фолк изведба посветена на нашиот премиер.

Не изостануваат ниту блех музичарите, кои на Вице му свират на увце, а се игра и чочек!

Погледнете го видеото и посведочете за политичката култура на семејството на премиерот:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.