Принцот Вилјам и неговата сопруга Кејт Мидлтон вчера ја прославија десетгодишнината од нивниот брак. Во таа прилика тиа на друштвените мрежи споделија симпатично видео кое прикажува како изгледа нивниот приватен живот.

Видеото е снимеано минатата година во Норфолк, каде што семејството има куќа, а ги прикажива заедничките мигови меѓу сопружниците и нивните три деца принцовите Џорџ (7), Луис (3) и принцезата Шарлот (5).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.