Ако честопати се чувствувате изнемоштено, безволно, уморно и постојано сте нерасположени, тогаш е време од себе да ја истерате негативната енергија и да живеете подобро и поубаво, уште од денес!

Прочитајте ги овие едноставни упатства и уште денес вие и вашите домашни започнете да живеете повесело и позадоволно.

Старите Словени имале испробан метод кој до ден денешен е испробан и успешно се применува. Нашите предци забележале дека темјанот кога ќе се запали има лековито дејство на целокупниот дом и на луѓето кои живеат во него.

Темјанот има многу пријатен и релаксирачки мирис кога ќе се запали и чадот оди кон плафонот – тоа ги симболизира и ги претставува нашите молитви упатени кон Бога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.