Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земјоделие Љупчо Николовски ја побарал за жена својата девојка Андријана Јакимовска.

Таа на својот профил на Фејсбук пред половина час од Порторож, Словенија, објави заеднички фотографии, како и слика од прстенот на раката.

Парот прима честитки од нивните пријатели на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.