Најмлаку две лица го загубија животот во експлозија на гас која утрово се случила во една станбена зграда во Киев, Украина. Експлозијата била толку силна што ги уништила становите од четвртиот до седмиот спрат од деветкатницата.

Очевидци велат дека експлозијата се случила околку 10 часот утринава, а спасувачите со часови ги извлекувале преживеаните. Се верува дека до експлозијата дошло поради течење на гас.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.