Во Србија од почетокот на пандемијата во пораст е машката проституција која не заостанува зад женската. Како што пишува „Курир.рс“ познати жигола се еден поранешен учесник на реални шоуа, еден менаџер на ноќен клуб и еден познат водител.

Тие се рекламираат на апликациите за запознавање каде што клиентките можат да ги резервираат.

Тие покрај во Србија своите услуги ги нудат и во Австрија каде има голема српска дијаспора.
За оние со подлабок џеб , мажите ги носат во Дубаи каде имаат загарантирана дискреција. Услугите на српските межи чинат од 100 за еден час па нагоре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.