Актерот Игор Џамбазов се мајтапи со премиерот Заев на Инстаграм откако јавно кажа дека ќе поднесе оставка и од позицијата премиер и од позицијата претседател на СДСМ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.