Сестрите Невена Ковачевиќ и Бојана Пантовиќ Џуриќ неделава се породија во ист ден, но тоа не е најневеројатната работа во овој случај, велат од болницата во Чачак, Србија,

Имено, и двете сестри добиле синови, а и за двете тие се трето дете.

Сестрите од чачанската болница велат дека не паметат ваков случај. Мајките и децата се добро и од понеделник одат дома.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.