Два месеца, штипјанката Драгица Панова пред Фондот за ПИОМ не може да докаже дека е жива. Нејзината бизарна приказна, започнува со смртта на нејзиниот сопруг, на почетокот на годинава, кога и неа ја заведуваат како мртва. с

Панова е без пензија од јануари, а сите нејзини обиди да најде решение преку институциите се залудни.

Својата приказна штипјанката ја споделува со локалната ТВ Стар телевизија:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.