Игор Дурловски, светски познатиот оперски пејач и носител на листа на ВМРО ДПМНЕ изрази благодарност до вистинските пријатели кои во овие моменти на здравствена и економска криза и помогнале на Македонија.

Благодарност до вистинските пријатели, оние кои во најтешките моменти безрезервно не поддржуваат.
Господинот Janez Janša и нашата пријателска Словенија со пратката хуманитарна помош а по барање на Христијан Мицкоски кој
со вакви потези станува премиер и пред официјално да биде.
Loading…, напиша Дурловски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.