Во општата болница во Гевгелија викендов се роди здраво машко бебе, првородено бебе годинава на среќните родители Ивана и Томче Чабулеви од Гевгелија, кои се радуваат на својата трета рожба.

По традиција, гевгелискиот градоначалник Сашо Поцков, денеска ги  среќните родители, а на новореденчето му подари 10.000 денари од Општина Гевгелија и пригодни подароци за него и неговата мајка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.