Несекојдневна „потерница“ за жена по име Драгица деновиве ги забавува корисниците на социјалните мрежи во регионот.

Постот веќе некое време кружи на социјалните мрежи, но деновиве стана вистински хит.

Оштетен газда на стан, бесен поради неплатени сметки, не водејќи сметка за грешките во граматика напиша потерница по несовесната потстанарка.

„Овде веќе не живее Драгица! Се отсели во град кај швалерот!!! Струја нема платено 800 динари. Телефон 1260 динари. Ако знаете каде е кажете и да се јави на газда Светозор или да повикам полиција“ стои во пораката.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.