Сезoната на празници е пред нас, а благодарение на интернетот, купувањето на божиќните подароци стана многу полесно отколку претхоно.

За жал, тоа воедно е и сезона на брзање и стрес за оние кои испорачуваат подароци пред куќните прагови.

За среќа, постојат и оние кои се грижат за доставувачите на подароци кои внимателно си ја ивршуваат својата работа.
Една од нив е Кети Оума, чие видео од доставувачот кој се развеселил поради тоа што го дочекало пред вратата неодамна станало хит на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.