Порталот „Бабам Битола“ објави фотографија на која може да се види мечка која слободно шета низ Пелистер.

Фото Марјан Елена Талевски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.