Димче Арсовски,портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на својот роденден  ја побара за сопруга својата долгогодишна девојка, Соња.

Таа му го подари најубавиот поклон за роденден и го кажа судбоносното „да“.

Убавите вести ги сподели Арсовски на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.