Девојка (29) од Ниш е сериозно повредена откако паднала од третиот кат од зграда на улицата „Књажевачка“.

Како што неофицијално пренесува Курир.рс, девојчето, кое инаку имала здравствени проблеми, останало сама дома, бидејќи нејзината мајка и брат отишле на гробишта.

Во еден момент, таа се обидела да се спушти со помош на чаршав преку терасата, но паднала и претрпела тешки телесни повреди.

Екипата на брза помош ја пренела несреќната девојка во Центарот за итни случаи во Ниш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.