Меган Маркл денеска роди син, а кралското бебе ќе ужива во невиден луксуз. Сепак нема да има едно нешто, драгоцено во растењето на секое дете.

Тоа нешто е дедо. Да, ќе го има дедо му, принцот Чарлс, но дедото од мајчина страна веројатно никогаш нема да го запознае.

Меган Маркл веќе долго не разговара со својот татко Томас и за тоа има добри причини. На најбескруполозен начин во неколку наврати тој се обиде да го уновчи фактот дека ќерка му е сопруга на принцот Хари, поради што тие воопшто не се во комуникација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.