Минатата недела домашните медиуми јавија дека по 13 години брак, се разделиле претседателот на КФМ, Перо Антиќ и неговата доскорашна сорпуга, Ружица.

Естрадниот магазин “Бекстејџ” јавува дека Перо и Ружица се разделиле уште пред неколку месеци, а документите за развод ги потпишале пред повеќе од 30 дена како и дека семејната куќа по разводот ја добила таа, а поранешниот репрезентативец се преселил во стан на Водно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.