На денот кога се одбележуваат броевите 1 и 2, имаме 3 важни астролошки и духовни настани – зимската краткоденица, магичната низа 21.12 и влегувањето на Сонцето во знакот Јарец. Затоа 21 декември е одличен ден за пројавување на желби и внатрешен развој.

Низата 21.12 кој го содржи овој датум претставува, според нумеролошката интерпретација, исклучително позитивно влијание. Главната порака на овој низ е да ги отфрлите сите стравови и фрустрации и да се фокусирате повеќе на вашите цели. Ова е моментот кога ги отфрламе сите грижи и негативности, и ги оживуваме подароците што ги посакувавме.

Од друга страна, 21 декември е ден зимската краткоденица и со својата енергија се обидува да поттикне драматични промени во животот, успехот, работата, љубовта. Овој ден е одличен за планирање на следната година, ослободување од долгови и сите непотребни работи. Астролозите истакнуваат дека зимската краткоденица ќе има најголемо влијание врз Овенот, Ракот, Вагата и Јарецот. Сепак, другите знаци ќе почувствуваат силна енергија на овој ден.

Што треба да се прави на денот на низата 21.12 и за време на краткоденицата?

Ова е совршено време да направите листа на желби или визуелизација. Вклучете се во планирање, настани и духовни практики на овој ден. Обидете се да се задоволите себеси и другите, а исто така размислувајте позитивно. Седнете мирно, опуштете се и визуелизирајте ги вашите соништа, замислете ги во вашата глава како веќе да се исполнети. Активирајте ја енергијата на овие настани во вашето битие. Исто така, денот е совршен за чистење, како за чистење на непотребните работи во домот и ослободување простор, така и за прочистување на сопствените емоции и енергија.

Можете да направите и свој список со желби со слики и позитивни пораки или да нацртате симболи на хартија што ве потсетуваат на вашата желба – на пример, симболи од валути кога станува збор за привлекување пари, срце за повикување љубов, графикон со крива нагоре ако се работи за напредување во кариерата итн.

Бидејќи главниот водич на овој ден е низата 21.12, важно е да ја замислите вашата желба во 21:12 часот. На овој начин можете да го дуплирате позитивниот ефект на оваа магична низа броеви. Во овој момент, размислете за вашата главна желба и можете да направите план, чекор по чекор, како да го постигнете.

Има една работа која никогаш не треба да ја правите на 21 декември, а тоа е да мислите или да посакате нешто лошо за некого. Исто така, покрај тоа, не треба да спиете долго време и да бидете многу мрзливи, овој ден треба да го поминете активно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.