По повеќе од дваесетгодишен брак, 72-годишната Стејси остана без нејзиниот сопруг. Дејвид Неги (79) почина по комликации предизвикани од коронавирусот, а неговата сопруга во краткиот некролог им порача „Кармата да ве стигне“ на сите што одбиваат да прифатат дека вирусот е вистина.

Таа го обвини и американскиот претседател Доналд Трамп бидејќи не ја сфатил пандемијата сериозно.

Виновни се и сите прости, егоцентрични и себични луѓе кои одбиваат да ги следат советите на медицинските професионалци, верувајќи дека нивното „право“ да не носат маска е поважно од убивањето на невини луѓе. Дејв направи сè што требаше, но вие не направивте. Срам да ви е и кармата нека ве најде, напиша меѓудругото сопругата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.