Вознемирувачко видео од Русија се појави на социјалните мрежи.

Човек облечен како Дедо Мраз на прослава во градинка трчаше и играше со дечињата, одеднаш падна и почина.

Децата мислеа дека тој си игра, но вистината е страшна.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.