Беровската сливова ракија е лекот против корона вирусот кој го препорачуваат Дарко и Сулејман, долгогодишните експерти во консумирање сливка. Соседите се секојдневно заедно на ракиичка-две и комшиски муабети. И двајцата велат дека спасот од короната е токму беровското злато, кое освен што ги зближува, ги прави и отпорни на инфекции, вируси и ниски температури. Најважно во овој лек е јачината, бидејќи под 50 степени лекот не делува, објави Малешнет.

Соседите делчевци лекот го наоѓаат, пак, под коренот на еден стар орев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.